Jump to content

Sugestie limita AWP-uri [go.strix.ro]

Recommended Posts

In urma multori plângeri făcute de jucători legate de faptul ca sunt prea multi jucători care știu doar sa campeze cu AWP-ul indiferent de harta, iau eu inițiativa de a începe un nou Topic pe Forum care sa propună Limitarea AWP-ului pe serverul go.strix.ro!
Eu înțeleg ca Limtarea Armei AWP nu este chiar benefica pentru server. Astfel jucătorii care pot să joace doar AWP vor ieșii de pe server! Dar ceva trebuie sa se întâmple, pentru ca pe server se mai întâmpla sa fim si 10v10. In acel moment, cel Putin 6-7 jucători joaca doar AWP si campează!

Edited by xXWhiteGss

Aceasta limita pe care o sugerezi a mai fost si toata lumea era nemultumita asa ca am decis sa o scoate, pana la urrma este un servar public nu ne dam viata, din partea mea ai contra la cerere, sa ai o zii buna!!

PRO la cerere, consider ca limitarea armei AWP e o idee buna avand in vedere prezenta beneficiilor legate de bani la vip unde practic iti poti lua un awp in fiecare runda sau 1 data la 2 runde. Consider ca limitarea la 4-5 per side ar fi una benefica in pastrarea unui echilibru pe server si incurajarea jucatorilor de a incerca alte alternative precum SSG-ul sau a altor tipuri de arme precum Ak,M4 s.a

Pro la cerere 

Dau un exemplu bun: Sa zicem ca se joaca 10vs10 pe sever in zilele bune 4-5 AWPuri pentru fiecare echipa s-ar potrivi ft bine pentru server ca la URMA urmei nu suntem server de AWP ca sa fim 10 awpuri vs 10 awpuri 

Contra, in primul rand sunt main awp si o limita  de awp uri mi ar strica toata strategia, deoarece multi si ar lua awp-ul doar din cauza faptului ca stiu ca este o limita, nu conteaza ca nu joaca, ei il iau ca sa fie acolo + a mai fost o perioada in care era limita de awp si cred ca stim cu totii cum a mers, neputand sa isi ia awp, toti isi luau arme si dadeau rush in fiecare runda, si dintr un joc strategic devenea o chestie de care ajunge primu.

• Founder

Ok, eu nu m-am mai jucat pe server de cand l-am deschis aproape, dar limitarea la awp era mereu pe server. In cel mai bun scenariu, cand e serverul full nu prea conteaza cati au awp, dar la 10v10 care se intampla mult mai des, daca sunt 6-7 cu awp per echipa, e putin prea exagerat. Asa putem transforma serverul in awp only si aia e. Din ce am inteles, sunteti cam 50% pro, 50% contra. Daca nu o sa va puteti hotara, o sa iau eu decizia pentru voi. 3 awp-uri maxim per echipa, al 4 lea sa fie pentru VIP.

• Like 3
  • Founder

Nu e subiect inchis, inca astept parerile tuturor, inclusiv playeri, nu doar admini.

32 minutes ago, flrn; said:

Nu e subiect inchis, inca astept parerile tuturor, inclusiv playeri, nu doar admini.

O sa dau link-ul pe chat, sa mai isi deie si jucatorii parerea.

Pro, o limita de awpuri ar fi buna deoarece multi playeri joaca cu awpul de exemplu la ct si nu ai cum sa mai intrii pe siteuri daca din 11 playeri 10 joaca cu awp camp pe site

Contra.

In echipa in care se afla un sniper bun poate aduce echipa la comeback usor.

Nu cred ca orice jucator poate juca bine cu un awp, fiecare alege cu ce arma vrea sa joace.

Pentru mine awp e arma main daca as avea o limita nu cred ca as mai gasi sensul sa joc sau sa cersesc de la un vip drop awp.

GL HF

Just now, PUF1K said:

Contra.

Nu cred ca orice jucator poate juca bine cu un awp, fiecare alege cu ce arma vrea sa joace.

Pentru mine awp e arma main daca as avea o limita nu cred ca as mai gasi sensul sa joc sau sa cersesc de la un vip drop awp.

GL HF

Pai da, dar asta nu inseamna ca AWP-ul se va scoate complet de pe server. Doar ca va avea o limita.

nu ba sa am limita la 3 awepeuri nu cred ca as putea sa fac ceva, eu pe meci cumpar 7-8 awepeuri. 

si nu cred ca este cineva care ma contrazice ca joc rau cu awepeu

Just now, PUF1K said:

Contra.

GL HF

Pai da, dar asta nu inseamna ca AWP-ul se va scoate complet de pe server. Doar ca va avea o limita.

23 minutes ago, PUF1K said:

nu ba sa am limita la 3 awepeuri nu cred ca as putea sa fac ceva, eu pe meci cumpar 7-8 awepeuri. 

Eu nu cred ca tu ai inteles la ce ma refer prin Limitarea armei AWP... Eu m-am referit la faptul ca AWP-ul sa fie limitat pe runda, mai exact se pot cumpara doar 3 awp-uri pe runda...

• Founder
19 hours ago, PUF1K said:

Deci limita asta se refera cati playeri pot sa cumpere AWP per runda, nu de cate ori poti cumpara per harta. AWP este posibil cea mai buna arma din CS:GO, dar daca toti is cumpara atunci serverul se transforma in AWP only cum am mentionat si mai sus.